;
 • Betonarme Yapılar

  Yapısal mühendislik FEA yazılımı RFEM ve çerçeve analiz programı RSTAB, betonarme yapıların analiz edilmesi ve tasarlanması olanağını sağlar. Bir kiriş veya çerçeve yapısı (RSTAB) veya plakalar, duvarlar, kabuklar veya katılarla (RFEM) ilgileniyor olun, ilgili Dlubal Yazılım ürününü seçebilirsiniz.

 • Çelik Yapılar

  Yapısal mühendislik FEA yazılımı RFEM ve çelik eklenti modüllerine sahip çerçeve analiz programı RSTAB, binalar, salonlar, iskele, köprüler, silolar, vinçler, vinçler, kuleler, kış bahçeleri, Ve bircok digerleri.

 • Ahşap Yapılar

  Yapısal mühendislik FEA yazılımı RFEM ve çerçeve analiz programı RSTAB, 3D ahşap yapıların modellenmesi, analizi ve tasarımı için idealdir. Kiriş yapılarını veya çapraz lamine ahşap plakalar gibi yüzey elemanlarını tasarlayın, basit ve karmaşık yapılar için çeşitli seçenekler vardır. Ek olarak, RX ‑ TIMBER program ailesi, glulam kafes kirişleri, çerçeveler, aşıklar ve daha fazlası gibi modellerin hızlı ve etkili bir şekilde hesaplanması ve tasarımı için araçlar sağlar.

 • Enerji Santralleri

  RFEM ve RSTAB yapısal mühendislik programları enerji santrallerinin yapısal analizi ve tasarımı için idealdir. Analitik modelde farklı malzemeleri birleştirmek mümkündür. Nihai sınır durum tasarımına ve kararlılık analizine ek olarak, programlar dinamik analiz de gerçekleştirir.

 • Köprüler

  Birçok kullanıcı, çelik, betonarme, kereste veya diğer malzemelerden oluşan köprüleri analiz ederken ve tasarlarken RFEM ve RSTAB'a güvenir. Yararlı eklenti modülleri kullanarak, örneğin etki çizgileri, elemanlar ve yüzeyler üzerinde hareketli yükler ve daha fazlası oluşturmak mümkündür. Dinamik analizlerin yanı sıra gerekli stabilite, servis edilebilirlik sınır durumu, yorgunluk ve burkulma tasarımları da mümkündür.

 • Krenler ve Kren Yolları

  378/5000 3D modelleme olasılığı nedeniyle, RFEM ve RSTAB vinç tasarımı için idealdir. Ayrıntılı analiz, eleman ve serbest bırakma doğrusalsızlıklarının, kablo makaralarının vb. Bağımsız CRANEWAY programı, köprü ve süspansiyon vinçlerinin pist kirişlerini EN 1993-6 standardına uygun olarak tasarlar ve gerekli tüm tasarımları içerir.

 • Kuleler

  RFEM ve RSTAB (5G hücre kuleleri, iletim kuleleri ve gözlem kuleleri gibi) ile kafes kuleleri tasarlamak mümkündür. Karşılık gelen eklenti modülleri, yapıların otomatik oluşturulmasından ve yüklenmesinden Eurocode'a göre etkili uzunlukların ve tasarımın belirlenmesine kadar geniş bir seçenek yelpazesi sunar. Tek tek kule ve direk yapılarını (örneğin 5G direkleri) modellemek ve analiz etmek de mümkündür.

 • Membran Yapılar

  Yapısal analiz yazılımı RFEM, çekme zarının ve kablo yapılarının kesme kalıplarının form bulma, yapısal analiz ve tespitine izin verir. Hesaplama büyük deformasyon analizine göre yapılır. Kesme desenleri belirlenirken, kullanıcı tanımlı kavşak çizgileri ve dengeleme boyutları dikkate alınır.

 • Borulama Sistemleri

  RFEM boru hatlarının modellenmesine izin verir (vanalar, redüktörler, flanşlar, tees ve diğerleri gibi boru bileşenleri dahil) ve boru tasarımı gerçekleştirir. Boru analizi, tüm yapı için, yani destek yapısı ile etkileşimli olarak gerçekleştirilebilir.

 • Cam Yapılar

  RFEM'de, cam yapıların ve cephelerin ayrı ayrı veya tüm modelin bir parçası olarak analiz edilmesi ve tasarlanması mümkündür. Kapsamlı malzeme kütüphanesi, piyasada bulunan çok sayıda cam türü, folyo ve gaz içerir. RFEM'de tanımlanan cam yüzeyler hatlarda ve düğümlerde desteklenebilir ve hatta özel katılar olarak modellenebilir. Sonuçlar, diğer şeylerin yanı sıra yüzey ve katı gerilmeleri içerir.